Kediler her yerde

Londra’da harika bir işe imza atıldı. Barınaklarda yaşamaya çalışan kedileri sahiplendirmek için Londra’da bir metro istasyonunun reklam panoları kedi fotoğraflarıyla kaplandı.

Glimpse kollektifi, Mayıs ayında Kickstarter’da başlatmış olduğu kampanya ile 23.131 pound toplamayı başardı ve kısa adıyla CATS (The Citizens Advertising Takeover Service) inisiyatifiyle, halkın Londra’nın güneyindeki bir metro istasyonundaki reklam panolarını devralmasını sağladı.

Glimpse, Birleşik Krallık hayvan kurtarma merkezi Battersea ile birlikte Clapham Common metro istasyonundaki reklam panolarını #CatsNotAds kampanyası kapsamında kedi fotoğraflarıyla doldurdu.

Battersea tarafından kurtarılıp barınağa alınan kediler, fotoğraflar için modellik yaptı. Kampanya ile fotoğraflarda yer alan birbirinden sevimli kedilerle yolcular arasında ilk görüşte bir aşk başlaması ve barınakta misafir edilen tüylü dostlarımızın ömürlük evlerine kavuşması amaçlanıyor. Böyle işlerin ülkemizde de yapılması oldukça etkili ve dikkat çekici olabilir.

The Citizens Advertising Takeover Service replaced 68 adverts in Clapham Common tube station with pictures of cats. Organisers say they hope the pictures will help people think differently about the world around them. Credit: CatsnotAds.org 34230192757e24a630d3827-52224498_n

The Citizens Advertising Takeover Service replaced 68 adverts in Clapham Common tube station with pictures of cats. Organisers say they hope the pictures will help people think differently about the world around them. Credit: CatsnotAds.org

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*